U11 LL (Drayton Minor Hockey)

Standings

Available Standings Previews

  • For This Team (2)
  • Other Related (8)
TeamPts
7
6
5
4
4
4
2
0
0
View Full Standings

Other League Games

  • Recent (33)
    -- Mon, Mar 04 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    8:00PM
    Huron-Bruce Blizzard White
    4-1
    Goderich Sailors Black
    [L11SS5] Maitland Recreation Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    7:15PM
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    1-4
    Kincardine Kinucks 2
    [L11WN10] Tiverton Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Mid-Huron Huskies 2
    4-7
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS14] Hensall & District Community Centre
    -- Sun, Mar 03 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:30PM
    Kincardine Kinucks 1
    1-3
    Saugeen Shores Storm 3
    [L11SN15] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    5:00PM
    South Bruce Blades
    0-3
    Blyth-Brussels Crusaders
    [L11WS4] Blyth & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    3:30PM
    Howick Hornets Gold
    2-4
    Zurich Thunder
    [L11E11] Zurich Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    3:30PM
    Saugeen Shores Storm 4
    6-2
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN25] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    2:30PM
    Walkerton Capitals 1
    0-1
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN16] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    2:00PM
    Kincardine Kinucks 2
    2-2
    Walkerton Capitals 2
    [L11WN19] Walkerton Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:30PM
    Minto Mad Dogs
    1-3
    Mid-Huron Huskies 2
    [L11SS17] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    1:20PM
    Wingham Ironmen Yellow
    4-2
    Listowel Cyclones 1
    [L11MS4] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:15PM
    Saugeen Valley Steelheads 1
    2-9
    Drayton Defenders
    [L11SS1] PMD Arena
    -- Sat, Mar 02 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    Saugeen Shores Storm 4
    2-1
    Kincardine Kinucks 1
    [L11SN6] Tiverton Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    2:30PM
    Listowel Cyclones 1
    3-4
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS17] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    2:00PM
    Saugeen Valley Steelheads 1
    2-6
    Huron-Bruce Blizzard White
    [L11SS9] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    1:30PM
    AEMHA Ice Dogs A
    3-2
    Saugeen Shores Storm 2
    [L11MN12] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    1:00PM
    Walkerton Capitals 2
    3-1
    Bruce Peninsula Predators Red
    [L11WN8] Lions Head Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:00PM
    Shallow Lake Lakers Black
    2-1
    Saugeen Shores Storm 1
    [L11SN11] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    12:30PM
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    4-0
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN14] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    11:45AM
    Howick Hornets Green
    1-3
    Arthur Vipers
    [L11E2] Arthur Area Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    11:00AM
    Saugeen Shores Storm 3
    4-2
    Owen Sound Jr. Attack Red
    [L11SN10] Julie McArthur Regional Recreation Centre (2 - East)
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    10:30AM
    Saugeen Valley Steelheads 2
    1-2
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS16] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    10:00AM
    Wingham Ironmen Blue
    4-0
    Mt. Forest Rams
    [L11MS10] Mount Forest Sports Complex
    -- Fri, Mar 01 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    AEMHA Ice Dogs B
    0-3
    Owen Sound Jr. Attack Red
    [L11SN8] Bayshore Community Centre
    -- Thu, Feb 29 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    7:00PM
    Bruce Peninsula Predators Black
    3-1
    Bruce Peninsula Predators Red
    [L11WN5] Wiarton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Wingham Ironmen Yellow
    2-0
    Wingham Ironmen Blue
    [L11MS16] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Goderich Sailors Black
    6-2
    Minto Mad Dogs
    [L11SS24] Palmerston Arena
    -- Wed, Feb 28 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    7:00PM
    Central Perth Predators
    3-4
    Mitchell Meteors
    [L11WS14] Mitchell Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Saugeen Valley Steelheads 2
    1-2
    Saugeen Valley Steelheads 3
    [L11SS36] Durham & District Community Centre
    -- Tue, Feb 27 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    7:30PM
    Saugeen Shores Storm 2
    6-5
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    [L11MN6] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:00PM
    Saugeen Shores Storm 3
    1-4
    TCDMHA Rebels
    [L11SN28] Keady Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:30PM
    Wingham Ironmen Yellow
    2-4
    Listowel Cyclones 2
    [L11MS8] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:00PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    1-5
    Goderich Sailors White
    [L11WS12] Maitland Recreation Centre
  • Today (2)
    -- Tue, Mar 05 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    5:30PM
    Listowel Cyclones 1
    @
    Mt. Forest Rams
    [L11MS12] Mount Forest Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:00PM
    Central Perth Predators
    @
    Goderich Sailors White
    [L11WS11] Maitland Recreation Centre
  • Upcoming (36)
    -- Wed, Mar 06 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    5:30PM
    Owen Sound Jr. Attack Red
    @
    Saugeen Shores Storm 4
    [L11SN20] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    6:00PM
    Walkerton Capitals 1
    @
    Saugeen Shores Storm 2
    [L11MN9] Tara Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    6:00PM
    Howick Hornets Green
    @
    Howick Hornets Gold
    [L11E5] Howick Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:15PM
    Drayton Defenders
    @
    Saugeen Valley Steelheads 3
    [L11SS33] Normanby Arena Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Listowel Cyclones 2
    @
    Listowel Cyclones 1
    [L11MS1] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:45PM
    Mitchell Meteors
    @
    South Bruce Blades
    [L11WS20] Teeswater Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    7:30PM
    Saugeen Valley Steelheads 2
    @
    Saugeen Valley Steelheads 1
    [L11SS26] Durham & District Community Centre
    -- Thu, Mar 07 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    5:30PM
    Goderich Sailors Black
    @
    Mid-Huron Huskies 2
    [L11SS18] Seaforth Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Wingham Ironmen Blue
    @
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS20] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    7:00PM
    Bruce Peninsula Predators Red
    @
    Bruce Peninsula Predators Black
    [L11WN1] Wiarton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:15PM
    Saugeen Shores Storm 1
    @
    AEMHA Ice Dogs B
    [L11SN2] Tara Community Centre
    -- Fri, Mar 08 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:30PM
    Mitchell Meteors
    @
    Blyth-Brussels Crusaders
    [L11WS3] Brussels Morris Grey
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    7:00PM
    Zurich Thunder
    @
    Howick Hornets Gold
    [L11E6] Howick Community Centre
    -- Sat, Mar 09 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    10:30AM
    Mitchell Meteors
    @
    Central Perth Predators
    [L11WS7] Perth East Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    11:45AM
    Howick Hornets Gold
    @
    Arthur Vipers
    [L11E1] Arthur Area Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    12:00PM
    Mid-Huron Huskies 1
    @
    Minto Mad Dogs
    [L11SS23] Palmerston Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    12:30PM
    AEMHA Ice Dogs B
    @
    Saugeen Shores Storm 4
    [L11SN21] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:00PM
    TCDMHA Rebels
    @
    Saugeen Shores Storm 1
    [L11SN14] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:00PM
    Drayton Defenders
    @
    Huron-Bruce Blizzard White
    [L11SS12] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    1:00PM
    Bruce Peninsula Predators Black
    @
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    [L11WN13] Julie McArthur Regional Recreation Centre (1 - West)
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    1:30PM
    Shallow Lake Lakers Yellow
    @
    Saugeen Shores Storm 2
    [L11MN10] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:45PM
    Kincardine Kinucks 1
    @
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN22] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    3:45PM
    Listowel Cyclones 2
    @
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS18] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    4:30PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    @
    South Bruce Blades
    [L11WS17] Mildmay Carrick Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    6:30PM
    Walkerton Capitals 2
    @
    Kincardine Kinucks 2
    [L11WN9] Tiverton Sports Complex
    -- Sun, Mar 10 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    12:00PM
    TCDMHA Rebels
    @
    Kincardine Kinucks 1
    [L11SN7] Davidson Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:15PM
    Goderich Sailors Black
    @
    Drayton Defenders
    [L11SS3] PMD Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    1:15PM
    Bruce Peninsula Predators Black
    @
    Kincardine Kinucks 2
    [L11WN12] Davidson Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    2:30PM
    Saugeen Shores Storm 2
    @
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN15] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    2:45PM
    Bruce Peninsula Predators Red
    @
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    [L11WN14] Bayshore Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    3:30PM
    Owen Sound Jr. Attack Red
    @
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN24] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    4:30PM
    Saugeen Valley Steelheads 3
    @
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS15] Central Huron Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:30PM
    Saugeen Shores Storm 1
    @
    Saugeen Shores Storm 3
    [L11SN16] Southampton Arena
    -- Mon, Mar 11 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Huron-Bruce Blizzard White
    @
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS13] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    6:45PM
    Bruce Peninsula Predators Red
    @
    Walkerton Capitals 2
    [L11WN18] Walkerton Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:00PM
    Shallow Lake Lakers Black
    @
    AEMHA Ice Dogs B
    [L11SN4] Chesley Community Centre
Team Record
2023-2024
Upcoming Games
Mar
06
Wed
U11 LL
6:15 PM
@ Saugeen Valley Steelheads 3L11SS33
Normanby Arena
Mar
09
Sat
U11 LL
1:00 PM
@ Huron-Bruce Blizzard WhiteL11SS12
Ripley
Mar
10
Sun
U11 LL
1:15 PM
vs Goderich Sailors BlackL11SS3
Drayton Arena (PMD)
Mar
14
Thu
U11 LL
5:30 PM
@ Mid-Huron Huskies 2L11SS19
Seaforth Arena
Mar
15
Fri
U11 LL
7:00 PM
vs Mid-Huron Huskies 1L11SS2
Drayton Arena (PMD)
Mar
17
Sun
U11 LL
1:15 PM
vs Minto Mad DogsL11SS4
Drayton Arena (PMD)
No events for Tue, Mar 05, 2024
No events for Thu, Mar 07, 2024
No events for Fri, Mar 08, 2024
Our Sponsors